Dr. Marlen Sulamanidze, Ph.D.

Dr. Marlen Sulamanidze, Ph.D.

Odborník na plastickou, rekonstrukční a estetickou chirurgii. Narodil se v Gruzii v roce 1947. V roce 1972 dokončil studia na Lékařské univerzitě v Irkutsku. V letech 1974 až 1984 se specializoval na maxilofaciální chirurgii a později se zaměřil na plastickou a estetickou chirurgii, nejprve v Gruzii, od roku 1993 působil v Moskvě. Od té doby provedl více než 20 tisíc chirurgických zákroků včetně 5 tisíc korekcí deformit tvaru nosu a 7 tisíc zákroků s využitím metod Aptos.

Doktor Marlen Sulamanidze je členem Ruské a gruzínské společnosti pro plastickou, rekonstrukční a estetickou chirurgii (GeoPRAS), Americké společnosti plastických chirurgů (ASPS), IPRAS, čestným členem Francouzské národní společnosti estetických chirurgů, čestným prezidentem Japonské společnosti pro liposukci a členem Americké společnosti dermatochirurgů. Publikoval již přes 70 vědeckých prací, z nichž 18 bylo zveřejněno v předních mezinárodních časopisech.

Doktor Sulamanidze vlastní 16 patentů a práv přednosti k vynálezům z oboru plastické chirurgie, přičemž 4 z nich mají mezinárodní platnost. Jedná se například o nitě Aptos, drátkový skalpel, nové implantáty pro estetické zákroky, léčebnou podprsenku, metodu plastické operace prsou, metodu dermotenze. Ve svém oboru již realizoval značný počet originálních zákroků.